Yükleniyor

AYHED; ADANA'da CUMARTESİ ANNELERİ-İNSANLARI ile Dayanışma Amacıyla Yapılan Etkinliklerin Engellenmesine Dair Hak ihlallerine İlişkin Gözlem ve Tespit Raporu yayınladık.

             

 Adana ilinde 05/12/19 Ağustos 2023  tarihlerinde İHD Adana Şubesi tarafından         Cumartesi Anneleri/İnsanları ile dayanışma amacıyla yapılmak istenen Basın açıklaması   etkinliği Adana r.  Gözlem raporunda   etkinlik öncesi ve etkinlik zamanı ve sonrası ile ilgili somut yaşanmış olaylar aktarılmış   ve  Valiliğin Yasaklama kararının Hukuksal Değerlendirmesi yapılmıştırValiliği'nin yasaklama kararları ile engellenmeye çalışılmış, Etkinlik   yapmak isteyen İnsan Hakları Aktivistleri darp ve kötü muameleye maruz kalarak   gözaltına alınmışlardır. Yaşanan süreçle ilgili olarak Adil Yargılanma Hakkına Erişim   Derneği (AYHED) olarak Tespit ve Gözlem Raporu hazırlanmıştı. 

 Raporun tamamını okumak için AYHED___ADANAda_CUMARTESI_ANNELERI- INSANLARI_ile_Dayanisma_Amaciyla_Yapilan_Etkinliklerin_Engellenmesine_Dair_Hak_ihlallerine_Iliskin_Gozlem_ve_Tespit_Raporu 

Tüm Hakları - Adil Yargılanma Hakkına Erişim Derneğine Aittir Design & Software - VOBO COMPANY